J.Rusňák - Klient má právo na najlepších finančných poradcov.

poradce_03_mlady_par.jpg
Začínal v Poľnobanke (súčasná UniCredit Bank Slovakia, a.s.), za prepážkou na pokladni. Z banky odchádzal ako riaditeľ pobočky. Presedlal na finančné sprostredkovanie a poradenstvo v spoločnosti Allfinanz holding, a.s.

Klient má právo na najlepších finančných poradcov.

 

01/2014

 

Július Rusňák (43)

Začínal v Poľnobanke (súčasná UniCredit Bank Slovakia, a.s.), za prepážkou na pokladni. Z banky odchádzal ako riaditeľ pobočky. Presedlal na finančné sprostredkovanie a poradenstvo v spoločnosti Allfinanz holding, a.s. Neskôr založil a ako generálny riaditeľ viedol FinCo&Partners, a.s. Zároveň pôsobil ako produktový riaditeľ spoločnosti SALVE GROUP, a.s. V rámci činnosti sa venoval riadeniu a budovaniu siete profesionálnych finančných poradcov a spolutvoril produktovú stratégiu skupiny SALVE.  Koncom roka 2009 odkúpil spoločnosť a premenoval ju na Fin Consulting, a.s. Neskôr sa dohodol na strategickej spolupráci s Petrom Hrubým zo spoločnosti Broker Consulting, a.s. V súčasnosti z pozície generálneho riaditeľa riadi a strategicky rozvíja túto spoločnosť. 

 

 

Vždy ste chceli pracovať vo finančnom sektore?
V podstate áno. Môj otec síce celý život pracoval v poľnohospodárstve, aj môj dedo bol roľník a mal vlastné hospodárstvo. Mňa však skôr zaujímalo, ako to funguje finančne. Preto okamžite ako bola založená Poľnobanka (prvá súkromná banka na Slovensku), uchádzal som sa v nej o zamestnanie. Bolo to veľmi inšpirujúce obdobie.

 

Bankovníctvo ste opustili, teraz sa venujete náročnej oblasti - finančnému poradenstvu.

Po pár rokoch pôsobenia v banke som chcel vyskúšať vlastné podnikanie. Chcel som byť sám sebe pánom, realizovať vlastné nápady, ale zároveň ostať v oblasti financií. Dal som výpoveď v banke a založil prvú firmu na splátkový predaj.  Žiaľ po dvoch rokoch sme ju museli zavrieť. Nevedeli sme náš biznis efektívne úverovať bankovými zdrojmi. Naše služby sme dovtedy predávali cez finančných poradcov a ja som si povedal, že to skúsim vo finančnom poradenstve. Venujem sa mu úspešne dodnes.  „Mám v sebe určitú nespokojnosť s aktuálnym stavom a to ma poháňa vpred.“ Je pre mňa dôležité, byť stále o niečo lepší.

 

 

Aká je budúcnosť  finančného poradenstva?

U nás sa táto oblasť vyvíja približne 20 rokov. Z obdobia predaja jedného alebo pár produktov, je dnes naša činnosť omnoho profesionálnejšia a sofistikovanejšia. Musíme neustále sledovať vývoj trhu, potreby klientov, legislatívu a inovácie produktov. V súčasnosti je úspešný ten, kto  dokáže klientom dobre poradiť ako optimalizovať finančné portfólio, ten kto ušetrí klientom na poplatkoch, úrokoch a vyberie pre neho optimálny pomer ceny a kvality finančných produktov. Trh ako taký sa bude dynamicky vyvíjať, konkurenčný boj zosilnie a klient si bude môcť vyberať z tých najlepších finančných poradcov.

 

 

Myslíte si, že je ťažké v tejto oblasti podnikať?

Na Slovensku je celkovo podnikanie zložité a stav sa nezlepšuje. Trápia nás neustále zmeny legislatívy, byrokratizácia biznisu,  ale aj zvyšovanie nákladového zaťažovania. Niektoré počiny legislatívcov sú nesporne prínosné, ako napr. náš „základný“ zákon o finančnom sprostredkovaní a poradenstve, aj keď má viacero chybičiek krásy , alebo snaha o zvýšenie ochrany klientov.  Sú však kroky, ktoré škodia občanom a to neustále zmeny v dôchodkom systéme, slabá až žiadna napr. daňová podpora v oblasti zabezpečenia si súkromného dôchodku, fakticky nejestvujúce doplnkové zdravotné poistenie a podobne.

 

Aké sú Vaše plány na čele Broker Consulting?

Naše ciele sú vysoké. Chceme patriť do prvej trojky spoločností na trhu z hľadiska obratu a vyniknúť  kvalitou služieb pre klientov skvelým zázemím pre poradcov. Budujeme spoločnosť, ktorá má ambíciu  ponúkať komplexné finančné poradenstvo s vysokou pridanou hodnotou pre klienta.  Chceme byť pre ľudí finančným konzultantom na ceste k ich finančnej slobode, prinášať im peniaze naviac, pomôcť im k peknému bývaniu a stabilnému dôchodku.

 

Dajú si ľudia bez problémov poradiť v manažovaní vlastných financií?

Občania si dnes už akútnejšie uvedomujú potrebu poradiť sa a najviac sa to prejavuje v produktoch, ktoré životne potrebujú napr. hypotéka, povinné zmluvné poistenie, poistenie domu a domácnosti a pod.. Najlepšie je komplexné poradenstvo prostredníctvom finančného plánu, ktoré klientovi vyrieši dlhodobé a podstatné ciele ako dôchodok, bývanie a kvalitné zabezpečenie rizík.

 

Žije sa na Slovensku podľa Vás dobre? Ako to vnímate Vy osobne?

My Slováci sme dosť negatívni a zatrpknutí, takže ak sa opýtate väčšiny ľudí „Ako sa máte?“,  povedia vám „ide to, dá sa...“ Niekedy to tak naozaj je, ale častokrát to je iba akýsi vnútorný postoj a „skupinový negativizmus“. Chýba nám viac optimizmu a krajšieho pohľadu na vec. 80% obyvateľov planéty sa má horšie ako priemerný Slovák. Máme sa omnoho lepšie ako pred 20-timi rokmi. Môžeme voľne cestovať, pracovať a študovať v zahraničí. Ľudia majú omnoho viac možností na osobnú realizáciu a podnikanie. Samozrejme máme ešte veľmi ďaleko do ideálu, ale o zlepšenie sa musíme pričiniť všetci.

 

Michal_portret.jpg
Môžem Vám ponúknuť najlepšie finančné poradenstvo.
  • Michal_portret.jpg
  • Ing. Michal Makovník

  • ,,Viem ušetriť peniaze v rodinnom rozpočte, alebo priniesť peniaze naviac."

  • Špecializácia:
  • hypotéky a spotrebné úvery, poistenie život a neživot, vklady a investície, 2.pilier, 3.pilier, stavebné sporenie

  • Región pôsobenia:
  • Bratislava a okolie, Piešťany

  • Kontakt:
  • michal.makovnik@bcas.sk

  • Príspevky v blogu

Objednávka
BEZPLATNEJ KONZULTÁCIE
Odoslať