Páči sa mi byť nezávislou ženou

zena.png
Ženy to nikdy nemali jednoduché. V histórii ani v súčasnosti, hoci existovali aj výnimky a nič nemožno generalizovať.

Ženy to nikdy nemali jednoduché. V histórii ani v súčasnosti, hoci existovali aj výnimky a nič nemožno generalizovať. Ak si položíme otázku, čo je pre ženy ideálne, alebo vďaka čomu sú spokojné s vlastným životom, dostaneme mnoho odpovedí. To, čo napĺňa jednu, nemusí akceptovať druhá. Každá by však mala mať právo výberu. Právo vybrať si svoj život, cestu, smerovanie. Toto právo sa ľahšie uplatňuje, ak je žena nezávislá. Predovšetkým finančne. Alla Laláková, regionálna riaditeľka zo spoločnosti Broker Consulting o tom vie svoje.

Ste matka, manželka, ale aj žena s veľmi dobre rozbehnutou kariérou. Ako regionálna riaditeľka riadite 25-členný tím ľudí. Ktorá z týchto „polôh“ ženy vám vyhovuje najviac?

Nedá sa to od seba oddeliť. Mám rada svoju rodinu aj prácu - obe sú súčasťou môjho života.
Rodina mi poskytuje stabilitu a práca je zároveň koníček. Možno mi neveríte, ale napĺňa ma šťastím. Dáva mi voľnosť. Páči sa mi byť nezávislou ženou. Som kontaktný človek, mám rada ľudí a táto práca mi umožňuje stretávať sa a rozprávať s nimi.

Ako sa vlastne začala vaša kariéra?

Financie a ľudské zdroje ma zaujímali už na škole. Na Ekonomickej univerzite som vyštudovala odbor Financie - Bankovníctvo - Investovanie. Skúšala som šťastie ako obchodná zástupkyňa poisťovne aj stavebnej sporiteľne. Mojou veľkou výhodou bola počítačová gramotnosť, plynulá angličtina a komunikačné schopnosti a tak som sa dostala aj k vzdelávacím aktivitám. Napr. v nadnárodnej spoločnosti v automobilovom priemysle som školila takmer 2500 zamestnancov. Vyskúšala som si aj prácu personalistu vo firme s vyše 700 zamestnancami alebo manažérsku pozíciu v telekomunikačnej spoločnosti s viac ako 3600 zamestnanca.

Dá sa zladiť kariéra s rodinou tak, aby ani jedna strana nepociťovala ujmu?

V Broker Consulting áno. Až tu som pochopila, že podnikanie s podporou vedie k splneniu životných cieľov oveľa rýchlejšie a efektívnejšie, ako „stále zamestnanie“ v akejkoľvek inej firme. Moje pracovné dni sú pestré. Stíham sa venovať rodine, priateľom aj sebe. S rodinou jazdíme na bicykloch, chodíme na prechádzku so psom, vybehneme do blízkeho aquaparku v Senci, alebo si nájdeme iný spoločný program. Teraz je môj život v rovnováhe a preto zo mňa vyžaruje pohoda, spokojnosť a šťastie.

Vyzeráte naozaj spokojne. Máte nejaký návod na úspech?

(smiech) To je individuálne, pre každého je úspechom niečo iné. Ale možno ide len o cielené využívanie sily myšlienok a želaní. Každý úspech, ktorý som doposiaľ dosiahla, som si predtým túžobne želala. Sústredenie myšlienok na niečo, čo naozaj chcete, pomáha pritiahnuť do života udalosti a ľudí, ktorí vám to pomôžu dosiahnuť.

Je to skutočne také jednoduché?

Na niektoré udalosti musíte trpezlivo čakať niekoľko rokov a niektoré myšlienky vám môžu splniť želania veľmi skoro. Nedávno som bola so svojím manželom, s ktorým sme manželmi už dvadsaťdva rokov, na prechádzke po meste. Vyskúšala som si, akú silu majú moje myšlienky. Zaželala som si v duchu, aby ma manžel pobozkal. Približne po pol minúte myslenia na bozk sa to stalo. Zastavil sa, objal ma a pobozkal (smiech). Sila myšlienok funguje nielen pri bozkávaní s manželom, ale aj pri zdraví, kariére, vzťahoch, peniazoch...

  • Michal_portret.jpg
  • Ing. Michal Makovník

  • ,,Viem ušetriť peniaze v rodinnom rozpočte, alebo priniesť peniaze naviac."

  • Špecializácia:
  • hypotéky a spotrebné úvery, poistenie život a neživot, vklady a investície, 2.pilier, 3.pilier, stavebné sporenie

  • Región pôsobenia:
  • Bratislava a okolie, Piešťany

  • Kontakt:
  • michal.makovnik@bcas.sk

  • Príspevky v blogu

Objednávka
BEZPLATNEJ KONZULTÁCIE
Odoslať