Silný vietor a dažde skomplikovali život viacerým Slovákom

povodne_hul_10_1.4.jpg
Už je takmer tradíciou, že každoročne Slovensko a okolité krajiny  musia odolávať nepriaznivému počasiu aké bolo aj v uplynulých dňoch. Nepretržité výdatné dažde, silný nárazový vietor spôsobili nemalé materiálne škody.

Už je takmer tradíciou, že každoročne Slovensko a okolité krajiny  musia odolávať nepriaznivému počasiu aké bolo aj v uplynulých dňoch. Nepretržité výdatné dažde, silný nárazový vietor spôsobili nemalé materiálne škody. Veľa našich spoluobčanov sa už dostalo do problémov práve vďaka vrtochom počasia. Samozrejme najlepšou ochranou je mať kvalitné poistenie života a majetku. Je veľa tých, ktorí hromžia na poistenie a poisťovne ale je oveľa viac tých,  ktorým práve poistenie pomohlo,  keď sa dostali do problémov. Je dobré, aby si každý klient dobre pozrel svoje poistné zmluvy a zistil čo má a čo nemá poistené. Dôležité sú informácie o rizikách,  ktoré má klient poistené ako aj podmienky,  ktoré klient musí splniť,  aby mu poisťovňa v prípade škôd tieto  finančne odškodnila. V prípade, že klienta postihne napr. záplava mal by vedieť ako postupovať. Jednoznačne je potrebné pokúsiť sa zamedziť škodám. Všetko je potrebné zadokumentovať či už fotkami alebo aj videozáznamom. V tomto prípade platí, že čím viac zaznamenaného materiálu pre poisťovňu,  tým lepšie. Poisťovne často krát zaplatia  aj za práce,  pri ktorých sa klient snažil zamedziť vzniku ešte väčších škôd. .Aj keď je to samozrejmosťou ochrániť si svoj majetok, predsa len  môže sa  stať, že práve niektorými činnosťami dokážeme predísť väčším škodám. Poisťovne hodnotia takúto snahu o záchranu majetku .

V prípade, ak došlo k  poistnej udalosti,  je potrebné čo najskôr kontaktovať svoju poisťovňunahlásiť jej presne čo sa udialo a čo je poškodené. Pri nahlasovaní poistnej udalosti je vhodné vedieť číslo poistnej zmluvy,  pod ktorou je daná nehnuteľnosť poistená. Z dôvodu,  že poškodenie počasím môže byť rôzne,  je potrebné,  aby si klienti dávali pozor na poistné zmluvy,  v ktorých niektoré riziká nie sú poistené alebo sú poistené len s obmedzením. Spravidla platí, že poistné zmluvy, ktorými je poistený  majetok (či už hnuteľný alebo nehnuteľný),  mali by sa  prehodnocovať po piatich rokoch.

Preto je dobré obrátiť sa na profesionálneho finančného sprostredkovateľa. Neoplatí sa šetriť na poistení majetku, pretože  väčšinou za šetrením na poistnom môže dôjsť ku škodám na majetku, ktorý je budovaný niekoľko rokov. Ak máte záujem o prehodnotenie poistenia Vášho majetku, kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára.

 

Martin Fusek – finančný špecialista Broker Consulting pre neživotné poistenie

  • Michal_portret.jpg
  • Ing. Michal Makovník

  • ,,Viem ušetriť peniaze v rodinnom rozpočte, alebo priniesť peniaze naviac."

  • Špecializácia:
  • hypotéky a spotrebné úvery, poistenie život a neživot, vklady a investície, 2.pilier, 3.pilier, stavebné sporenie

  • Región pôsobenia:
  • Bratislava a okolie, Piešťany

  • Kontakt:
  • michal.makovnik@bcas.sk

  • Príspevky v blogu

Objednávka
BEZPLATNEJ KONZULTÁCIE
Odoslať